Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

TUZ-TUW - szkoda całkowita z winy sprawcy


RobuS
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!Bardzo proszę o poradę!!!

Tydzień temu miałem kolizje z Panem który jest sprawcą zdarzenia. NIESTETY ubezpieczony jest w TUZ-TUW. Dodam, że od momentu zgłoszenia szkody miałem z nimi problem. Likwidator uznał mój samochód za szkodę całkowitą. Samochód przed wypadkiem ocenił na 8 tys.zł a naprawa wyniosła by ponad 10 tys.na częściach przez nich uznanych i przez ich program którym się posługują. Zakład mechanizacyjny zrobił mi kosztorys naprawy i w częściach zamiennych naprawa wynosi 7.300 zł czyli nie przekracza wartości auta. Moje pytania:

1.Czy mogę odwołać się od decyzji??? Bo jeżeli da rade zrobić auto za 7 tys na częściach zamiennych to czy występuje szkoda całkowita?

2. Czy TUZ-TUW musi stosować ceny części nowych czy mogą je zmienić na części zamienne?

 

Z góry dzięki!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj,

nie jestem specjalistą w sprawach rzeczowych, ale zawsze postaram się pomóc:)

masz prawo odwoływać się od decyzji TU, najlepiej wykonać własną wycenę u rzeczoznawcy w PZMot i będziesz miał czarne na białym na ile Twoja wycena odbiega od wyceny ubezpieczyciela.

Co do rodzaju stosowanych części - szczerze mówiąc, muszę to sprawdzić, i jutro Ci odpisze, ok?

napisz czy coś działasz w tej sprawie

co to za TUW? nie kojarze....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj!

Dzięki za odpowiedz. TUW to towarzystwo ubezpieczeń wzajemnych. Na dzień dzisiejszy sprawa wygląda następująco: Zakład mechanizacyjny w którym stoi mój samochód miał już do czynienia ze szkodami całkowitymi. Zwykle wygląda to tak że TU w takich przypadkach wypłacają kasę na pokrycie kosztów naprawy do wartości auta z przed wypadku. Zrobił mi facet kalkulacje naprawy i nie przekracza ona wartości auta.W tej chwili czekam na odpowiedz TUW.

Dowiedziałem się że TU nie mają jasnych reguł postępowania.Bo gdy wypadkowi ulega nowy,drogi samochód odszkodowanie wyliczają na podstawie części zamiennych, nie markowych natomiast gdy auto ma małą wartość stosują części nowe.Wówczas wartość naprawy jest droga i uznają szkodę całkowitą bo jest to dla nich ekonomicznie lepsze.

Mi uznali szkodę całkowitą bo z wyliczeń ich programu wynika że naprawa jest nie opłacalna.Gdy TUW otrzymał ode mnie kalkulacje naprawy o wiele tańszą,stwierdzili że wartość auta nie jest precyzyjna bo program EUROTAX którym się posługują jest też nie precyzyjny. Obawiam się że mogą teraz zaniżyć wartość samochodu i znowu nie będą mieli podstaw do pokrycia kosztów naprawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...