Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

Ile z odszkodowania?


gomez777
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

 

gomez777 wrote:

Czyli opinia psychologa na temat mojego stanu psychicznego po wypadku może też być przekazana do ubezpieczyciela?

Jak najbardziej- wręcz powinna jeśli tylko takowa istnieje. Są to właśnie udokumentowane krzywdy, cierpienia psychiczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

 

Radekro wrote:

Przeważnie stopień przyczynienia się (do powstania szkody i zwiększenia jej rozmiarów) przyznany przez Towarzystwo Ubezpieczeń jest wyższy niż przyznany przez sąd. Towarzystwa przyznają nawet do 70% przyczynienia jeżeli obrażenia dotyczą głównie okolic głowy i twarzoczaszki a okoliczności zdarzenia wskazują na możliwe uniknięcie tych obrażeń bądź mniejszy rozmiar obrażeń w przypadku użycia pasów.

W mojej ocenie stopień przyczynienia się do zwiększenia rozmiarów szkody nie powinen przekraczać 50%. Wynika to z bardzo prostej przyczyny, że 50% oznacza instytucję współwiny w kolizji czy też wypadku drogowym w rozumieniu prawa karnego jako współwina w zaistnieniu z kolizji wypadku jako zdarzenia drogowego. Wobec tego jeśli sprawcą wypadku jest tylko jeden uczestnik wypadku, a druga strona nie przyczyniła się w rozumieniu prawa karnego do zaistnienia wypadku (nie ponosi odpowiedzialności karnoprawnej) to trudno przyjąć, że samo np. nie zapięcia pasów może powodować uznanie przyczynienia do powstania szkody czy zwiększenia jej rozmiarów w wysokości 50%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytam jeszcze raz bo na razie nie dostałem odpowiedzi jakiej tu szukam. Zacznę od początku w kwietniu miałem wypadek samochodowy, leżałem 6 dni w szpitalu i byłem 3 miesiące na zwolnieniu lekarskim wysłałem jakiś czas temu ubezpieczycielowi cala dokumentacje medyczną wraz z kwotą jaka by mnie usatysfakcjonowała. Ubezpieczyciel przyznał mi kwotę znacznie mniejsza niż chciałem. Moje pytanie jest następujące czy pisać odwołanie od tej decyzji do ubezpieczyciela? Czy pozew do sądu ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gomez777 wrote:
Zapytam jeszcze raz bo na razie nie dostałem odpowiedzi jakiej tu szukam. Zacznę od początku w kwietniu miałem wypadek samochodowy, leżałem 6 dni w szpitalu i byłem 3 miesiące na zwolnieniu lekarskim wysłałem jakiś czas temu ubezpieczycielowi cala dokumentacje medyczną wraz z kwotą jaka by mnie usatysfakcjonowała. Ubezpieczyciel przyznał mi kwotę znacznie mniejsza niż chciałem. Moje pytanie jest następujące czy pisać odwołanie od tej decyzji do ubezpieczyciela? Czy pozew do sądu ?
Wydaje się, że to już jest całkowicie inne pytanie niż postawione przy otwarciu tematu wobec tego proszę nam nie wmawiać, że nie odpowiedzialiśmy na temat. Jeśli chodzi o odwołanie i poniższe pytanie to faktycznie wprost nikt na to ostatnie Panu nie odpowiedział- może komuś umknęło lub wydawało się jako pytanie retoryczne, gdzie odpowiedź jest oczywista. Zresztą sam sobie Pan na nie odpowiedział i wie Pan, że przysługuje odwołanie do decyzji T.U. z pozwem do sądu włącznie.
gomez777 wrote:
Witam dostałem już odszkodowanie ale liczyłem na znacznie więcej i mam pytanie czy mogę coś z tym zrobić żeby wywalczyć więcej?
1) Skoro jest odwołanie to warto z owej procedury odwoławczej skorzystać;

2) Na pozew do sądu jest czas po wyczerpaniu środków odwoławczych i nie uzyskaniu satysfakcjonującej kwoty.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gomez777 wrote:
Zapytam jeszcze raz bo na razie nie dostałem odpowiedzi jakiej tu szukam. Zacznę od początku w kwietniu miałem wypadek samochodowy, leżałem 6 dni w szpitalu i byłem 3 miesiące na zwolnieniu lekarskim wysłałem jakiś czas temu ubezpieczycielowi cala dokumentacje medyczną wraz z kwotą jaka by mnie usatysfakcjonowała. Ubezpieczyciel przyznał mi kwotę znacznie mniejsza niż chciałem. Moje pytanie jest następujące czy pisać odwołanie od tej decyzji do ubezpieczyciela? Czy pozew do sądu ?
Czy w kwocie jaką Pan chciał uwzględnił Pan przyczynienie bo jest raczej pewne, że takowe będzie z uwagi na brak pasów.

Poza tym z tym sądem to ostrożnie, bo nie wiadomo czy kwota jaką pan chciał jest odpowiednia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
W rozumieniu art. 362 k.c. jeżeli poszkodowany przyczynił się do powstania lub zwiększenia szkody, obowiązek jej naprawienia ulega odpowiedniemu zmniejszeniu stosownie do okoliczności, a zwłaszcza do stopnia winy obu stron. Zakłady ubezpieczeń czasami pomniejszają nawet należne świadczenie nawet ponad 50% co przekracza instytucję współwiny. W mojej ocenie jest to absurd, gdyż o takim rozmiarze przyczynienia moglibiśmy mówić, jeśliby zachodział współwina w zaistnieniu wypadku na gruncie prawa karnego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...