Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

POMOCY


farmer912
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

wutam mialem wypadek 5 sierpnia 2012 r . czekałem 3 miesiace na to az policja ustali sprawce po tym czekałem kolejny miesiac az firma votum dostanie wszystkie dokumenty potem kolejny miesiac na odpowiedz i=ubezpieczalni sprawcy który był pijany . ostatnio zadzwoniłem do votum i sie dowiedziałem ze ubezpieczyciel sprawcy firma warta czeka na jakis wyrok sądowy czy cos nie rozumiem o co chodzi. przeciez został znaleziony sprawca . czemu to wszystko tak długo trwa? czy to normalne? czy jest opcja ze warta odmówi wypłaty odszkodowania/. ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc tak moja malutka siostra (5 lat) miala wypadek (przewrócila się i połamała obie kości przedramienia, w szpitalu była 3 dni miala rączeke nastawianą i gips miala 6 tygodni. Gips teraz ma go sciagniety i nawet jakos sie zrosło niby ) no i teraz tak ubezpieczona jest na 8000 zł w pzu w swoim przedszkolu. o jaką ktote możemy sie starać bo się zupełnie na tym nie znamy a na infolini pzu jakoś nikt nam nic nie chce powiedizeć z góry dziękuje i proszę o pomoc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam

Mam taki problem.

Jadac skuterem około godziny 19.30(było już ciemno) wjechałem w kobiete idąca z wózkiem dzieciecym . ALe wjechałem tylko w nią. Droga była dwukierunkowa odzielona między pasami ruchu wysepkami. Kobieta ta przechodziła przez jezdnię z lewej strony na prawą i w chwili kolizji szła po drodze przy chodniku po moim pasie ruchu pchajac wózek poprostu jej nie zauważyłem nadmieniam że około 30 metrów dalej jest przejście dla pieszych .

Na miejsce wypadku przyjechała drogówka. Kobiete zabrała karteka na badania ale miała tylko obrażenia zewnętrzna.Ja również mam odrapania i mój skuter został uszkodzony. Był to wieczór. Była na czarno ubrana zero elementów odblaskowych. Swiatła tam są.

Dostałem mandat w wysokości 400 zł za spowodobanie zagrożenia niebiezpieczeństwa. Poprostu za to że ja miałem ją ominąć i jestem młodym kierowcą mam zdrowe oczy i tam są światła,oraz skuter ma światła,jak również policjant powiedział że miałem za dużą szybkość około 30km/h miałem tak jechać aby nie doszło do tej kolizji .

Mam pytanie czy można sobie chodzić przez drogę gdzie chcemy a pytając policjanta czy druga osoba też dostanie mandat bo narażając siebie to również narażała na niebezpieczeństwo własne dziecko, powiedział niech się cieszę bo mogło być gorzej ,pytam więc może mi ktoś powie dlaczego druga osoba nie dostała mandatu będąca sprawcą kolizji według mojego zdania bo ona chyba nie była w odpowiednim miejscu a nie ja i czy mogę zrobić odwołanie .

 

Z policjantem nie można było porozmwaic bo zaraz zmieniał temat i wszystko robił aby mnie upierniczyć.Kiedy wypisał mi mandat to poprostu powiedział już po saprawie.

 

manadat już dostałem i go zapłacę

Czy moge sie odwołac do sądu o to że ona nie została ukarana?

Że sie nie zgadzam ze tylko ja zostałem ukarany jak ona nie mogłą sie tam znajdować. Prosze o szybką pomoc z góry dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ur3an wrote:
Witam

Czy moge sie odwołac do sądu o to że ona nie została ukarana?
Że sie nie zgadzam ze tylko ja zostałem ukarany jak ona nie mogłą sie tam znajdować. Prosze o szybką pomoc z góry dzięki
z tego co widzę, to nie kwestionujesz swojej winy, nie przeszkadza Ci nawet mandat, ale boli CIę że kotś inny też nie dostał mandatu. Chcesz się sądzić... tylko z kim i o co?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
mialem zlamanie kosc jarzmowej i ostatnio pojawilo mi sie dretwienie policzkow i czasami zawroty glowy wie ktos co to moze byc troche sie denerwuje bo upadlem przy zlamaniu na glowe prosze o odpowiedz z gory dziekuje
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dochodzę po mału do wniosku że to forum zapłniane jest jedynie wpisami administratorów, dla zrobienia "ruchu".

 

Do piter88i - chyba nie oczekujesz diagnozy lekarskiej? Jezeli tak to poszukaj jakiegoś forum lekarzy, chociaż wątpię, czy po takim, z trudem złożonym zdaniu będą mogli pomóc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
jutro mam miec wycene auta po czołowym zderzeniu na co uwarzac i jak nie dac sie oszukac? ucze sie jako mechanik i jak dla mnie z auta nic nie da sie juz wyciągnąć miałem czołowke przy około 140km/h
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

farmer912 wrote:

jutro mam miec wycene auta po czołowym zderzeniu na co uwarzac i jak nie dac sie oszukac? ucze sie jako mechanik i jak dla mnie z auta nic nie da sie juz wyciągnąć miałem czołowke przy około 140km/h

Rzeczoznawca zapewne nie wiele powie przy wycenie i będzie musiał Pan czekać na kalkulację szkody, dopiero po jej analizie będzie Pan mógł stwierdzić czy dokonano zaniżenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
policja ustala okoliczności i ewentualnie przedstawia zarzuty podejrzanemu po czym kieruje sprawę do prokuratury, prokurator do sądu a do wyroku jeszcze nie tak blisko. Jeżeli dostał Pan odpowiedź od ubezpieczyciela po miesiącu od zgłoszenia sprawy to na razie wszystko jest ok. Często sytuacja nie jest jednoznaczna i wyrok może być dopiero po dłuższym czasie i tu Warta może odmawiać wypłaty do czasu rozstrzygnięcia sprawy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

farmer912 wrote:
dziwne to jakies;/ to kiedy moze byc jakis wyrok?
czemu wtakim razie zostały mi wypłacone inne świadczenia ? np za auto
Wypłata jakiegokolwiek świadczenia równa się przyjęciu odpowiedzialności przez Wartę, a na tym etepie nie chcą/nie mogą przyjąć odpowiedzialności. W tej sytuacji Warta powinna dokonać wglądu w akta sprawy w sądzie (o ile to możliwe) i jeżeli zgromadzony materiał dowodowy daje podstawę do przyjęcia odpowiedzialności, to należałoby tak zrobić bez czekania na wyrok Najprawdopodobniej toczy się postępowanie karne wobec sprawcy w związku z jego stanem nietrzeźwości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

farmer912 wrote:

no własnie nie wiem co jest 5:( został przez biegłego uznany winnym spowodowania wypadku miał 0,75 promila

To, że był pijany nie określa jego winy za spowodowanie wypadku! Winę lub jej brak ustala się na podstawie zachowania kierującego w konkretnej sytuacji drogowej w kontekście przepisów ruchu drogowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z doświadczenia wiem, że jedna sprawa w jednym towarzystwie może być rozpatrywana przez dwie różne osoby / likwidatorów / ich decyzje mogą się znacznie różnić. w tym przypadku może być podobnie więc to że jedna szkoda została zlikwidowana nie znaczy że druga też musi być w tej chwili
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

farmer912 wrote:
ale miał znak byl pijany była podwójna ciągła wiec co tu nie jest jasne/?
Jeszcze raz powtarzam - to, ze był pijany nie ma tu nic do rzeczy. Gdyby był pijany i jechał prawidłowo to nie będzie winny.
Poruszał się drogą z pierwszeństwem, w związku z tym Ty wjeżdżając na drogę z pierwszeństwem jesteś obowiązany ustąpić pierwszeństwa wszystkim pojazdom poruszającym się po tej drodze. Drugi uczestnik z pewnością przyczynił się do spowodowania wypadku wyprzedzając w miejscu niedozwolonym, na skrzyżowaniu. Być może będzie uznanym winnym spowodowania wypadku w 100%, ale to orzeknie sąd na podstawie zgromadzonych materiałów, tj. pomiarów topograficznyc miejsca zdarzenia oraz oświadczeń obu uczestników wypadku i sporządzonej opinii biegłego, który ma wgląd w szczegółowe dane. Ja nie chcę przesądzać o tym czy jest winny czy nie, tylko wskazuję czym może kierować się Warta wstrzymując się z przyjęciem odpowiedzialności.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...